Merhaba, Artado Forum'a hoşgeldin! Burada Artado ürünleri için görüş ve önerilerinizi yazabilir, yaşadığınız sorunları bildirebilir; gizlilik odaklı, açık kaynak veya yerli projeler hakkında paylaşım yapabilirsin.
Görüntülenme: 37
Cevap: 1
Azimli Sosyal
azmigurnaz     2023년 5월 24일 수요일
Selamlar,
Açmak istediğimiz ancak zaman bulamadığımız sistemi bugün itibari ile aktif ettik.
Flarum altyapısı ile çalışan Azimli Sosyal, kolay üyelik ile kategorilere göre tartışma yapabilir, projeleri tanıtabilir, bloglardan bilgi edinebilir.

Gönüllü Yazar olmak isteyen var ise, Azimli Sosyal'a üye olduktan sonra bizimle 'azimli@azimli.org.tr' veya bizimle  iletişime geçebilir ve G. Yazar rolü verilerek kategori farketmeksizin (oyun,teknoloji,tarih vs) makale yazabilir.

Azimli Sosyal : https://sosyal.azimli.org.tr
Görüntülenme: 33
Cevap: 0
Artado Store, Artado Developers ve daha bir çok projemiz yolda!
arda     Friday, May 19, 2023
Benim asıl hesap, yeni hesap sistemini test ederken gitti. O yüzden bu hesaba geçtim şimdilik. Ayrıca bu yenilenme sürecinde Teteos.net ve silicone forum'da daha çok yapıyorum paylaşımları. Buraya göre daha kullanışlılar. Burayı da bir ara yenileyeceğim.

Konuyu buradan okuyabilirsiniz:
Görüntülenme: 27
Cevap: 0
Yakın Tarih hakkında
azmigurnaz     2023년 5월 18일 목요일
Selamlar,
Yeni güncelleme yapmamıza az süre kalmışken, forum açmaya karar verdik. Bu forum tarih konuları ele alır ve tarihi paylaşımlar yapılır.

Burada amaç bilgi odaklı tartışma olması ve beyin fırtınası yapmaktır.

Üye olmak tamamen ücretsiz olup, tarihi makaleler, teoriler veya forum tartışmalarına katılabilirsiniz.

Forum : https://forum.yakintarih.com.tr

Azimli güncellemesi planladığımız gibi Mayıs sonlarına doğru yayınlamayı planlamaktayız. 
Görüntülenme: 186
Cevap: 5
Yeni güncelleme hakkında!
azmigurnaz     21 Nisan 2023 Cuma
Selamlar,
Bayramınız mübarek olsun :)

Biliyorsunuz ki güncellemelerimizi çoğunlukla Artado topluluğuna paylaşmaktayız. Yeni güncellememizi de yine paylaşmak isteriz.

Yeni güncelleme ile artık aramalar daha da kolaylaşacak. Amacımız her zaman normal aramalar yanı sıra bilgi odaklı ve bilgi dolu sonuçlar sunmayı hedeflemektedir.

Özellikler;
- Şu anki yazılım yavaş. Ancak yeni güncelleme ile arama önerileri ve arama sonuçları daha hızlı olacak!
- Artık her arama sonuçlarınızda ilgili aramalarda artık 10 ve fazla haber sitelerden verileri çekip, Azimli artık daha hızlı ve verimli sonuçlar sunacak. (örnek arama: bayram)
- Evrimagaci.org, artık Azimli bilgi aramalarınıda (felsefe,tarih,bilim vs) daha verimli olması açısından sizlere evrimagaci.org üzerinden verileri gösterecektir.
- Alınan veriler artık Azimli'nin sunucularında tutulacak olup, önbellek alınıp daha hızlı sonuçlar sunmayı hedeflicek.
- Yeni güncelleme ile karanlık mod desteği getirmeyi planlamaktayız. Ancak yazılımı yetiştirebilmek adına karanlık modu ileriki aylara bırakılabilir. (tahmini)
- Azimli'de artık ana sayfada ayarlardan arka plan resmi açabileceksiniz. Azimli'nin topladığı nature, doğal, orman resimlerini size göstererek Azimli'yi doğal hale getirecek :)
- Azimli Wiki artık daha hızlı! Verilerin çoğunu çektiğimiz wikipedia.org altyapısını daha optimize hale getirdik.
- Artık yavaşlık yok. Tüm sistem ve altyapı buna göre tasarlandı.

Güncellemeyi Mayıs ayının ortaların veya sonlarına doğru yayınlamış olacağız. Yeni gelen güncelleme olur ise buradan yine paylaşım yapacağız.

Yeniden hayırlı bayramlar dilerim :)


Görüntülenme: 110
Cevap: 1
Artado Search Beta 1.9 Güncellemesi Yakında Yayınlanıyor!
ardatdev     Sunday, April 9, 2023
Merhaba!

Neredeyse bir yıldır büyük bir güncelleme yayınlamadık. Biraz sessizliğe gömülmenin bizim için iyi olduğunu düşündüm. Kısa bir ara verdik. Şimdi geri dönüyoruz!

Artado'nun ana sayfasından beta yazısını silmiş olsak da Artado Search hala beta aşamasında. Şu anda Beta 1.8 sürümü kullanımda. Beta 1.8 küçük bir güncelleme idi o yüzden sessiz sedasız yayınladık onu. Önümüzdeki günlerde yayınlayacağımız Beta 1.9 güncellemesi son Beta sürümü olacak. Ayrıca şu anda bildiğiniz Artado'nun da son güncellemesi olacak. Tam sürüme geçiş ile geçtiğimiz 3 yılda geliştirdiğimiz her şeyi bir kenara atacağız. Bunun sebeplerini daha önce açıklamıştım. Artado Search, Forum ve MyAccount tamamen baştan tasarlanıp, yazılıyor. Şu anda yeni MyAccount üzerinde çalışıyorum. Beta 1.9 ile o da kullanıma açık olacak. 

Beta 1.9 ile gelecekler;
  • Yenilenmiş arayüz (şu anki arayüze benzer)
  • Yeni Artado MyAccount
  • Artado Store için Beta kayıtları başlayacak.
  • Artado Developers beta olarak yayınlayacak. Böylece geliştiriciler Artado Store'da uygulama ve oyun yayınlayabilecekler.
Çoğu özelliği tam sürüme saklamayı planlıyoruz. Beta 1.9 güncellemesi daha çok Artado'yu makyajlamak ve kullanıcı çekmeyi amaçlayan bir güncelleme olacak. Fikirlerinizi, düzeltilmesini istediğiniz şeyleri ve eklenmesini istediklerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
Görüntülenme: 78
Cevap: 2
Tempest Arama Motoru ve Tarayıcı
ledenav     6 Nisan 2023 Perşembe

'' Herkesin dijital yaşamlarında daha fazla mahremiyetin keyfini çıkarmasına yardımcı olma misyonuna sahip bağımsız bir şirketiz. Kişisel bilgilerinizden çıkar sağlamaya çalışanların ihtiyaçlarını değil, bireylerin ihtiyaçlarını ön planda tutan ürünler üretiyoruz.  ''  TEMPEST ''Bu sizin verileriniz. Sahip olun''  Yorumlaması Artado Forum


Görüntülenme: 150
Cevap: 1
You Arama Motoru
freelycan     11 Şubat 2023 Cumartesi
Yapay zeka desteği gelmiş. Bir göz atın derim...
Görüntülenme: 111
Cevap: 1
Microsoft, Bing'e ChatGPT ile Bütünleştirmeyi Hedefliyor
freelycan     13 Ocak 2023 Cuma
The Information'ın haberine göre Microsoft, ChatGPT'ye yaptığı yatırımlar karşılığında yapay zekâyı Bing'de kullanmayı hedefliyor.
Bunu bence Google'ın hazır yanıtlarıyla rekabet etmek için hatta Google'ı bu yarışta saf dışı bırakmak için yapıyor. 

Görüntülenme: 235
Cevap: 1
Artado'nun Durumu
ardatdev     Monday, December 19, 2022
Merhaba!

Uzun zamandır aktif değildik. Hiç şey yapacak motivasyonum yoktu o yüzden son bir kaç aydır aktif değildim. Atılan çoğu mail e bile dönüş yapamadım. Bir kaç bug report a dönüş yapabildim sadece. Eğer Artado üzerinde çalışacak enerjiyi bulabilirsem çok iyi şeyler yapmayı planlıyorum fakat inanın hiç bir şey yapacak motivasyonum, enerjim yok. Tükendim resmen. Bu yazıyı yazmak için başına oturmam bile 3 saatimi aldı. O kadar kötü durumdayım. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim hiç bir fikrim yok.

Artado'nun durumu hakkında konuşacak olursak en son projeye sıfırdan başlamıştım. Yeni Artado'nun sadece tasarımını oturtabildim. Arama fonksiyonunu bile yapmadım daha ama aklımda cidden iyi fikirler var. Hepsini not ettim. Nasıl olacaklarını vs planladım fakat iş yapmaya gelince kolumu kaldıracak gücüm olmuyor. Sadece Artado için değil genel olarak hayatım son bir kaç aydır bu durumda.

Onun dışında Artado'nun şu anki durumu stabil. Fazla bi hata bildirilmedi. Şu anki sürüm kullanılabilir durumda. Biraz da bu yüzden acele etmiyorum. Zaten elimizde idare eder seviyede bir ürün var. Bunun verdiği rahatlıkta beni çalışmaktan alıkoyuyor biraz. Arama sayısı olarak 3.5 milyonu geçmişiz. Verileri fazla detaylı incelemedim o yüzden düzgün bir analiz sunamam.

Vuhuv ve Azimli bu sürede güncellendiler. İkisi de şu an iyi bir konuma gelmişler. Yaptıklarını beğendim. Detaylı bir inceleme yazacak gücü bulamadım fakat ikisini de detaylıca inceledim. Çoğu konuda sonunda Artado'yu yakalamışlar veya yaklaşmışlar. Tasarım olarak ikisi de güzel bir tasarıma sahipler. İkisi de İngilizce dil desteği eklemişler. Onları tebrik ederim. Fakat bizim neredeyse ilk günden beri 15 dili desteklediğimizi de hatırlatmak isterim ayrıca hala ikisinin de neredeyse hiç özelleştirme seçeneği yok. Özelleştirme mevzusu öncelikleri değil sanırım. Onların kararı. Benim için önemli bir konu bu. Bu yüzden Artado'daki özelleştirme seçeneklerini iki-üç katına çıkaracağım. Her boku değiştirebileceksiniz. Neden? Keyif. Artado sizin arama motorunuz. Tamamen sizin gibi hissettirmesi için istediğiniz şekilde değişiklik yapabilmeniz lazım. Ancak öyle "sizin" olabilir. Ayrıca kullanıcıya daha çok özgürlük sunmuş oluruz. Tüm insanlar aynı tasarımdan memnun kalamaz. Bu sebeplerden dolayı özelleştirme/kişiselleştirme mevzusunu önemsiyoruz. (Özelleştirme kelimesi çok yanlış bir kullanım olduğunu fark ettim az önce bundan sonra kişiselleştirme kelimesini kullanacağım ama anladınız siz beni)

Burada küçükte olsa bir topluluğumuz var. Bu beni cidden mutlu ediyor. Sadece başka bir sözde yerli arama motoru değiliz. Gerçekten bir topluluğuz. En başından beri hedeflediğim şeyi başarma yolunda ilerliyoruz ve aklımdaki fikirleri de yapabilirsem bunu tamamen başaracağız. Aslında belli bir seviyede başardık. Sadece biraz daha büyümemiz gerekiyor. Hala küçüğüz. Belli seviye de tanınıyor "Artado" ismi ama yeterli değil. O yüzden foruma da bi el atmak lazım. Burası topluluk için önemli. Bir de forum dışı topluluk alanları da yapmayı planlıyorum. Yaptıkça paylaşırım sizlerle. Yapacak gücü bulursam tabi.
Görüntülenme: 193
Cevap: 1
Ecosia Güncellemesi
freelycan     5 Kasım 2022 Cumartesi
Uzun süre sonra Ecosia'ya  koyu tema özelliği geldi. Arayüz güncellemesinden sonraki en iyi güncelleme bu bence. 
Sayfa: 1 / 30
Önceki Sayfa       Sonraki Sayfa
Ads