Merhaba, Artado Forum'a hoşgeldin! Burada Artado ürünleri için görüş ve önerilerinizi yazabilir, yaşadığınız sorunları bildirebilir; gizlilik odaklı, açık kaynak veya yerli projeler hakkında paylaşım yapabilirsin.
197 görüntülenme 1 cevap
Bir Kaç Soru
ardatdev     21 Kasım 2021 Pazar
Artado’nun gidişatı hakkında ne düşünüyorsunuz? Yani çizgimizi, hedeflerimizi ve durumumuzdan memnun musunuz? Nerelerde kendimizi geliştirmemiz gerek? Sizce topluluk ile ilişkimizi iyi tutuyor muyuz? Projenin durumunu ve konumunu beğeniyor musunuz? Artado’yu ilk gördüğünüz hali varsayarak geliştiğimizi düşünüyor musunuz? Artado’yu gün içinde kullanıyor musunuz? Varsayılan arama motorunuz nedir? Diğer yerli arama motorları ile kıyaslarsak iyi bir durumda mıyız? Diğer gizlilik odaklı arama motorları ile kıyaslarsak iyi bir durumda mıyız?
freelycan     24 Kasım 2021 Çarşamba
Topluluk derken forumu kastediyorsan şunu söyleyebilirim ki Forum'da Artado ile ilgili olan konulara da olmayanlara da cevap veriyorsun hemen hemen. Bu bence iyi bir şey. Kullanıcısını önemseyen kuruluşlar bence diğerlerinden hep bir adım öndedirler. 

Arama sonuçları ve özelleştirilmeler daha çok geliştirilmeli. En basitinden bazı Android telefonlarda Chromium tabanlı tarayıcıların yazı boyutu değiştirilemiyor. Artado'nun Google hariç diğer sonuçları da belirli bir kutucuk ya da başka bir şey içinde olmadığı için ekrana ya bir sonuç sığıyor ya da iki sonuç sığıyor. Bu yüzden yazı boyutunu özelleştirme gelmeli.

Hedeflerine gelirsem ülke çapında - şu an tam hatırlamıyorum- yüzdelik olarak bir hedefin vardı. Eğer bu hedefini gerçekleştirirsen çok daha iyi olabilir. 

Nerelerde kendini geliştirmelisin? 
Bence önce arama motorunu ve botunu tamamen halletmelisin. Arada sıkılırsan, bot ya da aramada bir sorunla karşılaşıp sıkışırsan diğer projelerine öyle yönelirsin. 

Artado'yu ilk gördüğüm hali ise bir tane kutucuk vardı "Artado hâlâ geliştirilmekte, sonuçlarımız çoğalacaktır." gibi bir yazı yazıyordu içinde. Çok gözüme batıyordu o. 😂 
Ama o zamana kıyasla şu an çok daha iyi.
Diğer yerli arama motorlarına kıyasla Artado daha az biliniyor ve kullanılıyor. Belirli bir seviyeye geldikten sonra (bence bu seviye ArtadoBot'un siteleri sorunsuz bir şekilde indexlediği seviye.) yavaş yavaş kullanılır Artado. Vuhuv bile sosyal medya kullanmadan, reklam yapmadan bu kadar olduysa Artado kim bilir ne olur...

Gizlilik ile ilgili pek bir şey söyleyemem çünkü kodlamadan, yazılımdan tek satır bir şey anlamıyorum. Ama açık kaynaklı olması hiç yoktan güven veriyor. 
Sayfa: 1 / 1
Önceki Sayfa       Sonraki Sayfa
Ads