Merhaba, Artado Forum'a hoşgeldin! Burada Artado ürünleri için görüş ve önerilerinizi yazabilir, yaşadığınız sorunları bildirebilir; gizlilik odaklı, açık kaynak veya yerli projeler hakkında paylaşım yapabilirsin.
157 görüntülenme 7 cevap
Blockchain'e Geçiş Yapmalı Mıyız?
ardatdev     20 Eylül 2021 Pazartesi
Hepiniz kripto para veya blockchain'i illa duymuşsunuzdur. Bilmeyenler için blockchain sadece kripto paradan ibaret değil. Bir çok alanda kullanılabiliyor. Ayrıca Blockchain, gizlilik açısından daha güvenilebilir bir sistem çünkü verileriniz bizde durmuyor. Blockchain merkeziyetçiliği yıkıyor. Bizde My Account ve Search kısmında kullanabiliriz. Bunu kullanan arama motorları var. Cevaplar kısmında bu konu ile ilgili kaynaklar ve bu teknolojiyi kullanan arama motorlarını atacağım onlara bakabilirsiniz. Blockchain kullanan çoğu arama motorunda direk girip arama yapamıyorsunuz. Hesap açmanız veya başka bir kaç şey yapmanız gerekiyor. Artado'da ise blockchain sistemi hesap açtığınızda aktif olacak. Misafir kullanıcıları etkilemeyecek yani. Hesap açan kullanılar için de bir şey değişmez. Bende biraz daha araştıracağım daha tam bilgili değilim nasıl kullanacağıma dair. Tek fark az da olsa para kazanmanız olur. Bir kaç arama motorunda öyleydi bizde de öyle olur. Brave tarayıcısı da böyle bir sistemi kullanıyordu. Brave Rewards diye bir sistemi vardı reklam izliyordunuz ve para kazanıyordunuz. Aynı şeyi Bing'de yapıyor yanlış bilmiyorsam. Meraklıları daha çok inceleyebilir. Sizce bu teknolojiye geçiş yapmalı mıyız?
ardatdev     20 Eylül 2021 Pazartesi
Bu konuyla ilgili ingilizce bir makale: https://www.mdpi.com/2076-3417/11/15/7063/htm
ardatdev     20 Eylül 2021 Pazartesi
Blockchain temelli bir arama motoru https://www.nebulas.io/
ardatdev     20 Eylül 2021 Pazartesi
Başka bir arama motoru https://www.bitclave.com/
ardatdev     20 Eylül 2021 Pazartesi
Bit Clave(son attığım)'in arkasında baya güçlü isimler var ve çok fazla yatırım almışlar. Webrazzi ile olan röportajı: https://webrazzi.com/2017/08/15/bitclave/
ardatdev     20 Eylül 2021 Pazartesi
Başka bir arama motoru PreSearch bana göre en iyisi: https://presearch.org/
ledenav     20 Eylül 2021 Pazartesi
Bing ve Brave de var. Bravede kazandığın rewardsları istediğin siteye bağışlıyorsun. Kendin kazanamıyorsun. Ama şimdiye kadar hiç ödül toplayamadım. Bing in çalışma prensibini bilmiyorum. O da aynı şekilde. Kullanıyorsun ama ödül vermiyor.
ardatdev     20 Eylül 2021 Pazartesi
Brave'de uphold cüzdanı açarak kazandığınız parayı çekebiliyorsunuz.
Sayfa: 1 / 1
Önceki Sayfa       Sonraki Sayfa
Ads