Merhaba, Artado Forum'a hoşgeldin! Burada Artado ürünleri için görüş ve önerilerinizi yazabilir, yaşadığınız sorunları bildirebilir; gizlilik odaklı, açık kaynak veya yerli projeler hakkında paylaşım yapabilirsin.
210 görüntülenme 4 cevap
Artado'da Reklamlar
ardatdev     9 Ekim 2021 Cumartesi
Biliyorsunuz ki Artado'nun tek geliri bağışlar ve bize pek bağış gelmiyor. En son bağış 2020 Aralık ayında 10TL değerinde yapıldı. Yani 1 yıldır kazandığımız para sadece 10 Türk Lirası. Bu sürede harcadağımız para ise 500 Türk Lirasına yakın ve son ödemimiz 9 gün gecikti. Kısaca durumumuz kötü. Öğrenci olduğumdan dolayı ordan burdan aldığım harçlıklar ile ayakta tutmaya çalışıyorum. Bu yüzden Artado'ya reklam eklemek artık zorunluluk oldu. Bu reklamların nerede ve nasıl olacağını yakında detaylı şekilde açıklayacağım. Bu durum hakkında düşüncelerinizi dile getirirseniz sevinirim.
freelycan     9 Ekim 2021 Cumartesi
Bence reklamlar göze batmayacak şekilde olursa ve kişisel reklamlar olmazsa uygulanabilir. 
azmigurnaz     9 Ekim 2021 Cumartesi
Bazı servisleri geçici veya süresiz kapataraktan maliyeti düşürebilir isen rahatlayabileceğini düşünüyorum. Reklamları ya adsense gibi servislerden yada bazı kullanıcı / site sahipleri gelip sana mail atıp reklam koyabilirsin. Aylık veya haftalık gibi. Ancak ışık adsense gibi görünüyor be Arda. ''Her proje başarıya ulaşmasa da ona emek harcayana çok sey öğretir.'' sözü beni her zaman üst seviyelere getirmiş ve mutlu etmiştir. Bende bir öğrenci olarak elimden ne gelirse yardımcı olabileceğim bir konu varsa yardımcı olabilirim.
ardatdev     10 Ekim 2021 Pazar
Arama sonuçlarında reklamlar olmasını planlamıyorum. Ana sayfada göze batmayan ve kapatılabilir olacak reklamlar. Kişisel reklamlar olmayacak fakat şu anda kendi reklam servisini açamayız çünkü yasal olarak şirket değiliz daha. Bunun yerine büyük ihtimalle Google Ads kullanacağız ve Google Ads kişiselleştirilmiş reklamlar sunduğundan teknik olarak bizde kişiselleştirilmiş reklamlar sunacağız. Google Ads dışında bizi kabul edecek hiç bir alternatif yok şu anda.
ardatdev     10 Ekim 2021 Pazar
@azmgurnaz Servislerin hepsi direk olarak Artado altından çalıştığı dolayı şu anda hiç birinin ek olarak maliyeti yok. Adsense/Google Ads dışında her alternatifi denedim ama hiç biri olmadı. Şu an herhangi bir şey yok fakat bir şey olursa bildiririm.
Sayfa: 1 / 1
Önceki Sayfa       Sonraki Sayfa
Ads