Merhaba, Artado Forum'a hoşgeldin! Burada Artado ürünleri için görüş ve önerilerinizi yazabilir, yaşadığınız sorunları bildirebilir; gizlilik odaklı, açık kaynak veya yerli projeler hakkında paylaşım yapabilirsin.
1376 görüntülenme 15 cevap
Önerilerinize İhtiyacımız Var
ardatdev     9.6.2021 19:09:15
Merhaba, Artado Search olarak tasarımımızda büyük değişiklikler yapmayı planlıyoruz. Bu değişiklikleri yaparken sizin önerilerinize ihtiyacımız var. Ayrıca gelecek planlarımızda ve hedeflerimizde de değişiklikler yapıyoruz. Bu yolda sizin destekleriniz ve görüşleriniz bizim için çok önemli. Önerilerinizi paylaşırsanız seviniriz.
freelycan     6/9/2021 7:54:27 PM
Ben az önce şöyle bir baktım,arama çubuğunun altı çok sade duruyor. Oraya bir kaç bir şey eklenebilir belki(Hakkımızda bölümü ve Artado manifestosunun kısa özeti olabilir.). Onun haricinde sonuçlarda "0 saniyede bulundu." ifadesi bana biraz garip geliyor açıkcası. Ona ya ayrıntı ekleyebilirsiniz "0,95 saniyede buldu." gibi ya da kaldırabilirsiniz hepten. Lacivert ağırlıklı koyu tema müthiş, ona bayıldım, mümkünse hiç değişmesin o😅 Aklıma geldikçe yazarım daha, şu anlık bu kadar (:
ledenav     6/11/2021 11:47:08 AM
Ana sayfaya kısayollar eklenmeli. Örneğin azimli yeni güncelleme ile eklemiş ve ben çok beğendim. Ayrıca Forum Giriş Yap çalışmıyor. Kayıt oldan giriş yaptıktan sonra logoya tıklayarak ana sayfaya dönüyorum çıkış yapıyor
freelycan     6/11/2021 4:52:01 PM
@ledenav kısayol güzel durmaz bence. Hem Vuhuv hem Azimli'den sonra saçma gelmeye başladı bana.
ardatdev     11.6.2021 17:01:58
Kısayollar koymayı düşünmüyoruz. Biz diğerleri gibi fotokopi makinesinden çıkmış gibi duran bir arama motoru olmayacağız. Onun yerine @freelycan 'ın da dediği gibi arama çubuğunun altına manifestomuzun özeti, hava durumu, tasarımı bozmayan bir reklam alanı ve haberler bölümü. Ayrıca kullanıcıya aşırı geniş bir özelleştirme imkanı, Artado'nun sonuçları yetersiz kaldığında kullanıcının isteğine göre aktifleştirebileceği Google sonuçları, yine isteğe göre aktifleştirilebilecek yerelleştirilmiş sonuçlar ve daha gelişmiş bilgi sonuçları da sunmayı planlıyoruz. Ayrıca yakında ArtadoBot'da aktifleşecek. Daha buraya yazmadığım çok şey var onları da yayınlanınca görürsünüz.
ardatdev     11.6.2021 17:25:34
Sıkıntı Vuhuv veya Azimli ile değil sıkıntı onların bir çok şeyi diğerlerinden alması. Vuhuv, tasarımın çoğu DuckDuckGo ile aynı Azimli ise DuckDuckGo, Vuhuv ve Yaani'den aşırı derecede esinlenme var. Fotokopi makinesinden çıkmış gibi duran arama motorlarını sırf yerli diye göz yumuyorsunuz. Onlar sizin milli duygularınızı açıkça sömürüyor. -Vuhuv'u bunun dışında sayabiliriz. Vuhuv'un gayet iyi ve özgün olduğu bir sürü alan var.-
payne     6/11/2021 5:38:16 PM
Ülkede bu tarz projeler üzerinde çalışan çok az genç bulunuyor. Çalışan gençlerin bir çoğu da bilinen arama motorlarından arayüz tasarımlarını ve altyapıyı alıp kullanıp isim değiştirmekten başka bir şey yapmayıp milli duyguları suistimal ediyor. Eğer isteğiniz özgün olmayan bir arama motoru ise sadece 1 saat içinde bizde diğer arama motorları gibi olabiliriz. Başka arama motorlarının fikirlerini veya yaptıkları şeyleri alıp önümüze koyanları da ne rakip olarak görürüz ne dost. Eğer bu konuda rekabet edeceksek önce özgün olmalısınız. Saygılarımla.
ardatdev     11.6.2021 19:14:39
Bizim altyapımız gayet güçlü. Azimli'nin aramalarını kaldırabilecek gücü var. Eğer Azimli, Artado Search'ın sonuçlarını kullanmak istiyorsa kullanabilir zaten açık kaynak kodlu olduğumuzdan dolayı sonuçlarımızı isteyen herkes kullanabilir ama kaynak kod biraz karmaşık gelebilir. Eğer Azimli bizim altyapımızı kullanmak istiyorsa bize ulaşabilir. Biz ona gerekli dökümanları veya rehberliği sağlarız.
ardatdev     11.6.2021 19:20:31
Ayrıca rekabetin olmadığı ortamda gelişme olmaz veya yavaşlar. Google, Yahoo! ile olan rekabeti sayesinde bugün bu kadar güçlendi. Rekabet kötü bir şey değildir.
ledenav     6/12/2021 3:30:28 PM
@admin Forumda paylaşılan konular gün gün ayrılmalı. Örneğin bugünkü gönderiler ile dünkü gönderilerin kesiştiği yerde bir çizgi olmalı. Veya yeni günün başlangıcı bir kalın çizgi ile ayrılmalı. Bu sayede yeni gönderileri daha hızlı bir şekilde bulabiliriz.
ardatdev     12.6.2021 17:47:18
@ledenav Gayet mantıklı fakat yapmak zorlayabilir. Tasarım güncellemesi ile veya ondan sonra ekleyebiliriz.
Sayfa: 1 / 1
Önceki Sayfa       Sonraki Sayfa
Ads