Merhaba, Artado Forum'a hoşgeldin! Burada Artado ürünleri için görüş ve önerilerinizi yazabilir, yaşadığınız sorunları bildirebilir; gizlilik odaklı, açık kaynak veya yerli projeler hakkında paylaşım yapabilirsin.
1056 görüntülenme 11 cevap
ArtadoBot ve Yeni Güncelleme
ardatdev     12.6.2021 19:04:55
Merhaba Sayın Artado Forum Halkı, Şu anda ArtadoBot üzerinde çalışıyoruz ve bu süreç gerçekten yorucu ve uzun sürüyor. Bu yüzden yeni tasarım güncellemesi en az Temmuz'a kadar gecikecek ama ilk önce yeni güncellemeyi de yayınlayabiliriz. Bu yüzden düşündüm ve güncellemeyi öne çekmeyi daha yararlı buldum ama bu kararda tam olarak emin olamadım. Bu yüzden size soruyorum. Sizce ArtadoBot'u mu tamamlamalıyız yoksa güncellemeyi hemen tamamlayıp yayınlamalı mıyız? Benim düşüncem güncellemeyi tamamlamak yönünde çünkü bu güncelleme ile Artado daha kullanılabilir oluyor. Bu güncelleme ile tasarıma yeni şeyler katmak yanında artık Google sonuçlarını da kullanmayı düşünüyoruz. Tabi ki bunu kullanıcıya bırakacağız. Yani kullanıcı Artado sonuçlarından tatmin olmazsa Google sonuçlarını da Artado üzerinden görüntüleyebilecek. Artado kendi veri tabanında sonuç bulamadığında otomatik Google sonuçlarını gösterebilecek. Bunun kullanıcıya bir çok yararı olacağını düşünüyorum. Hem kullanıcı sayımızın artmasında katkı gösterebilir. Şu anda sonuçlarımız az olduğundan bir pazarlama yapamıyoruz fakat bu güncelleme ile insanlar Artado'da istediğini bulabilir. Ayrıca kullanıcı sayımızın artması ArtadoBot'u geliştirirken bize büyük bir motivasyon kaynağı olacaktır.
anan     6/12/2021 7:21:14 PM
Güncelleme>Bot
freelycan     6/12/2021 8:45:38 PM
Tasarım şu anlık iyi bence, botu bitirin derim ben. Azimli ile bugünkü münakaşadan sonra laf olur...
ardatdev     12.6.2021 21:52:35
Botu bitirmek aşırı uzun sürecek. Bir çok geliştirici bilir ki aşırı uzun geliştirme sürelileri tam bir işkencedir. Hele benim gibi düzenli geliri olmayan bir geliştirici için. Uzun süren geliştirme süreçlerinde motivasyon düşüşleri yaşanıyor ve motivasyonu kaybedince geri kazanmak zor oluyor. Şu anda benim bu işten herhangi bir maddi kazancım yok bu yüzden tek motivasyonum kullanıcılar ve onların yorumları. Zaten bu yüzden Artado Forum'u açtım. Güncellemeyi tamamlayıp yayınlamak pazarlama yapmamızı sağlayabilir. Bu sayede kullanıcı sayımız artar. Bu da geliştirme sırasında motivasyonumu artırır ve bot daha hızlı biter. Ayrıca Azimli ile olan olaylardan dolayı herhangi bir şey olacağını sanmıyorum. İki tarafta birbirleri ile bir sorunu olmadığını söyledi ama keşke sorularımı cevaplasaydılar.
ardatdev     12.6.2021 21:59:01
Ayrıca Azimli'yi, Google sonuçları kullanmasından dolayı eleştirmedik. Tasarımının diğer arama motorları ile aşırı benzer olmasından ve diğer arama motorlarından farklı olarak bir şey sunmamasından dolayı eleştirdik.
freelycan     6/13/2021 8:46:21 AM
Abi senin derdin ne ya ikidir taktın bana. Adamlar özgün bir iş yapmışlar da ben çamur atıyormuşum gibi konuşup duruyorsun. Sonuçlar zaten Google'dan, Haziran güncellemesinden sonra da tasarım Vuhuv'a benzemiş. Bunu sadece ben de söylemiyorum. Azimli'nin kendi kullanıcıları da bu güncellemeyi sevmemiş. Ben kullanıcıyım ve ürünü eleştiririm, deneyimimi anlatırım. Tıpkı Artado'ya yaptığım gibi. Geliştirici de isterse bunları dikkate alır istemezse de almaz. Kusura bakmayın ama ben sizin gibi önüme her koyulan işe "aman bu çok güzel olmuş." diyemem. Benim bir aklım var ve bir şeyleri olumlu ya da olumsuz eleştirebiliyorum.
freelycan     6/13/2021 8:49:01 AM
@ardatdev aman aman botu tamamlamak uzun sürüyorsa onu sona alalım, onu tahmin etmemiştim😅 Son kararım: Önce güncelleme, sonra ArtadoBot
ardatdev     13.6.2021 11:58:22
Kullanıcılar ürünü eleştirebilir. Bu kötü bir şey değildir. Gereksiz fanboyluk yapmaya gerek yok. @freelycan Azimli'nin logosunu beğenmemiş ve bunu dile getirmiş. Bu gayet normal bir şeydir. Burası Azimli Fanboyluğu yapacağınız yer değildir. Onun için Azimli Geliştirme Ekibine e-posta atıp bir forum açmalarını söyleyin. Burası Artado Topluluğu için açılmıştır. Her konuda alakasız bir şekilde Azimli'yi savunmayı lütfen bırakın.
ledenav     6/13/2021 3:34:55 PM
@Ardatdev hangisi daha çabuk yetişirse öncelikli olarak onu hazırla. Fakat bence pazarlama yapmak için çok erken. Daha zamanı var. Zamansız yapılan pazarlama büyük kayıplara yol açabilir.
Sayfa: 1 / 1
Önceki Sayfa       Sonraki Sayfa
Ads