Merhaba, Artado Forum'a hoşgeldin! Burada Artado ürünleri için görüş ve önerilerinizi yazabilir, yaşadığınız sorunları bildirebilir; gizlilik odaklı, açık kaynak veya yerli projeler hakkında paylaşım yapabilirsin.
410 görüntülenme 2 cevap
Geliştirme Günlüğü #1 - ArtadoBot ve Artado Journal
ardatdev     14.6.2021 20:27:09
Merhaba Sayın Artado Forum Halkı, Hatırlarsanız geçen gün yazdığım konuda ArtadoBot ve yeni güncelleme hakkında bilgi vermiş ve size ilk önce hangisinin bitmesi gerektiğini sormuştum. Büyük bir çoğunluk yeni güncellemenin önce yapılmasını söyledi. Sizin yanıtlarınızdan sonra yeni güncellemeyi yapmaya koyuldum. İlk yapmaya başladığım şey Artado Journal hizmetiydi. Kısaca Artado Journal'dan bahsedecek olursak arama çubuğunun alt kısmında yer alan güncel haberleri, hava durumunu ve COVID-19 vakalarını takip edebileceğiniz bir kısım. Bu servisi yaparken ilk önce haberler için başka bir haber servisi kullanmayı hedefliyordum fakat sonradan bundan vazgeçtim. Çünkü başkasının hizmetini kendi hizmetimiz olarak sunamam. Biz bazı arama motorları gibi Google'ın haberler servisini kendi hizmetimiz olarak sunamayız. Biz diğerleri gibi değiliz. Bu yüzden kendi hizmetimizi hazırlamaya başladım fakat onun içinde ArtadoBot'u çalıştırmam gerektiğini fark ettim. ArtadoBot'un temelleri atıldı biraz daha geliştirilirse Beta için uygun olabilir ama bunu yapmak yine zaman alacak. Bu yüzden Artado Journal'ı şimdilik biraz daha farklı hale getirmeye karar verdim. Herkes Vikipedi'nin arayüzünü bilir. Onun gibi bir şey yapmaya karar verdim. Yani en son eklenen ve en çok aratılan Bilgi Kutuları gibi şeyler yer alacak. Sonra ArtadoBot tamamlanınca Journal yine en güncel haberleri, hava durumunu ve COVID-19 vakalarını takip edebileceğiniz bir kısım olacak. Ayrıca Journal'ı beğenmezseniz kapatabileceksiniz böylece sade bir Artado Search kullanabilirsiniz. Bunların yanında yeni güncelleme ile bir sürü şey daha eklenecek. İlerleyen günlerde gelişmeleri yine buradan paylaşırım. İyi geceler!
ardatdev     14.6.2021 20:28:35
Beğenirseniz böyle geliştirme günlükleri yazmayı planlıyorum. Böylece Artado'nun geliştirme süreci hakkında haberdar olabilirsiniz.
freelycan     6/14/2021 8:35:50 PM
Günlük gibi iyi olur bu, iyi fikir bence burada paylaşılması😉
Sayfa: 1 / 1
Önceki Sayfa       Sonraki Sayfa
Ads