Merhaba, Artado Forum'a hoşgeldin! Burada Artado ürünleri için görüş ve önerilerinizi yazabilir, yaşadığınız sorunları bildirebilir; gizlilik odaklı, açık kaynak veya yerli projeler hakkında paylaşım yapabilirsin.
467 görüntülenme 4 cevap
Yerli Arama Motorları
ardatdev     15.6.2021 19:21:53
Hiç bilinmeyen kuytu köşede kalan ama gelecek vaat eden ve geliştirilmesi devam eden yerli arama motoru biliyor musunuz? Artado'da bir yerli arama motoru olduğundan bir çok yerli arama motorunu biliyorum ve düzenli olarak ne yapmışlar diye bakıyorum fakat bir çoğu çok uzun süredir hiç geliştirilmiyor yani hiç görülür bir yenilik yapmıyorlar. Çoğu sanki umudunu kesip gitmiş gibi. Sizin bildiğiniz hala gelişen bir yerli arama motoru var mı? Aslında yerli olmasına da gerek yok. Büyükler arasında yer alamamış her arama motoru olur ama öncelik yerli olanlar.
freelycan     6/15/2021 8:07:06 PM
Geçenlerde TurTc arama motorunun sahibiyle konuştum ben. Hala bir şeyleri geliştirdiklerini söylediler. Ben de gözle görülür güncellemeler yapmadıkları için TurTc ve Obiliyo ikilisinin artık geliştirilmediğini düşünenlerin olduğunu ve arama motorlarına (en basit koyu mod özelliği geldi aklıma😅) koyu mod ve basit bir mobil tarayıcı çıkarıp çıkaracaklarını sordum. Koyu mod için "Herkesin yaptigini yapmak zorunda degiliz." şeklinde cevap verdiler. Tarayıcıyı yapmayı zor dediler. --- Açıkcası ben pek bir şey geliştirdiklerini düşünmüyorum. Adamlar takmışlar maddi desteğe. Destek olsa dünyayı yerinden oynatırız gibisinden şeyler söylüyorlar...
ardatdev     15.6.2021 20:57:45
TurTC nedense aşırı iddialı ve agresif geliyor bana. Biri bir eleştiri yapsa anında düelloya çağırır gibi yanıt veriyorlar meydan okuyorlar ve sürekli kendilerinin çok iyi olduğunu yatırımcı bulurlarsa dediğin gibi dünyayı yerinden oynatırız tarzı şeyler söylüyorlar ama yatırımcı bulmak için de bir çaba göstermiyorlar. Sonuçları inanılmaz derecede kullanışsız ve tasarımı da çok eski. Sanki 2008 yılından beri hiç dokunmamışlar. Biraz gelişim gösterseler istediklerini bulup iddia ettikleri konuma gelebilirler ama hiç bir çaba göstermiyorlar. Ayrıca koyu mod için verdikleri yanıtı çok saçma buldum. Sırf yapmamak için böyle yanıt vermişler gibi. Not: Umarım burada yazılanları Azimli'de yaptıkları gibi bak sizi kötülüyorlar diyip TurTC'ye atmazlar. Bunun normal bir eleştiri olduğunu anlamayıp Artado karşıtı tavır almalarını istemiyorum.
ledenav     6/16/2021 6:41:54 AM
Yerli: Vuhuv , TURTC , Yetita , Obiliyo , Tarmot , Biliver , Rastgelelik , Azimli , Ararım , 2Adam , COM , Fatingo , ArtadoSearch
ledenav     6/16/2021 6:56:44 AM
Yabancı: webcrawler , peekıer ana sayfa tasarımı olarak beğendiğim yabancı arama motorları. Sade ve hoş. Peekıer siteleri ön izleme şeklinde arama sunuyor. Swisscows var. Tasarımı pek güzel değil fakat yenilikçi.
Sayfa: 1 / 1
Önceki Sayfa       Sonraki Sayfa
Ads