Merhaba, Artado Forum'a hoşgeldin! Burada Artado ürünleri için görüş ve önerilerinizi yazabilir, yaşadığınız sorunları bildirebilir; gizlilik odaklı, açık kaynak veya yerli projeler hakkında paylaşım yapabilirsin.
463 görüntülenme 3 cevap
Artado Çeviri
ardatdev     6/18/2021 10:31:52 PM
Artado'ya bir çeviri hizmeti yazmayı düşünüyorum ama bunun için Google Translate API kullanacağım büyük ihtimalle. Yine bir kısmını ben yazacağım fakat ana olay Google tarafında halledilecek. Google servisi kullandığından dolayı tepki görmekten endişe ediyorum. Zaten sonuçların çoğu Google'dan bir de Translate için Google'ı kullanırsam çok fazla tepki görebilir. Siz ne düşünüyorsunuz? Yaani'nin çeviri hizmetine baktım o da Google'dan alıyor gibi fakat Google'ın çevirebildiği şeyleri çeviremediği de oluyor. Tam karar veremedim o konuda. Kendim bir çeviri hizmeti yazmayı düşündüm fakat diğerleri gibi iyi bir hizmet sunmaz.
freelycan     6/19/2021 9:45:50 AM
O biraz dursun bence. Çeviriye daha çok var. Her ne kadar uzun sürse de tasarım güncellemelerini ve ArtadoBot'u geliştirmeye devam edin derim ben. Sonra ek servisleri de açarsınız.
ardatdev     6/19/2021 9:50:41 AM
Zaten bu çeviri sadece arama sayfasında çeviri yazdığınızda karşınıza çıkacak. Bence bu özellik bizi diğer arama motorlarından öne çıkarabilir.
freelycan     6/19/2021 10:06:05 AM
Hesap makinesi ya da Hava Durumu özelliği gibi bir şey olacaksa olur tabi. Ben kullanırım onu. Ama Yaani Çeviri gibi ayrı bir web sayfası açıp da "biz yaptık" diye göstermek sizi kötü duruma düşürür. Bu güncellemeler, ArtadoBot , Artado Mobil Uygulaması, Photon vs. tamamlandıktan sonra da isterseniz kendiniz yaparsınız bir çeviri uygulaması. Fakat şu an için sonuçlarda Çeviri uygulaması iyi fikir olabilir bence.
Sayfa: 1 / 1
Önceki Sayfa       Sonraki Sayfa
Ads