Merhaba, Artado Forum'a hoşgeldin! Burada Artado ürünleri için görüş ve önerilerinizi yazabilir, yaşadığınız sorunları bildirebilir; gizlilik odaklı, açık kaynak veya yerli projeler hakkında paylaşım yapabilirsin.
451 görüntülenme 5 cevap
En İyi Yerli Arama Motorları
ardatdev     4.7.2021 17:04:35
Sizce hangisi/hangileri? Sadece Türkiye içinde kıyaslamayın. Yurt dışında Türkiye'yi temsil edebilme açısından bakın.
freelycan     7/4/2021 5:11:03 PM
Beta testinden çıkarsa ve sonuçlarını kendi sağlarsa gözüm kapalı Artado diyebilirim. Diğer yabancı arama motorlarıyla pazar yarışına girebilecek düzeye gelir. Başka da bir arama motoru gelmiyor aklıma. Vuhuv'un sonuçları kısıtlı olduğu için onu diyemiyorum. Başka da yerli dediğim arama motoru yok.
freelycan     7/4/2021 5:26:38 PM
Artado'yu seçmemin sebeiyse henüz yeni olmasına rağmen özelleştirilebilirlik açısından pek çok köklü arama motorlarına (Startpage, DuckDuckGo...) neredeyse yetişmiş durumda. Eğer her şey yolunda gidip çalışmalar tamamlanırsa ve yeterli reklam/kampanya yapılırsa ben Artado'nun tıpkı Rusya'daki Yandex kullanımı gibi Türkiye içinde bir başarı sağlayabileceğine inanıyorum. Küresel kullanımda da pek bir fikrim yok açıkcası.
ardatdev     4.7.2021 18:01:52
Beta süreci büyük ihtimalle 2022 ortaları veya 2022 sonunda biter. 2022 Mayıs, civarında Artado Photon'un beta sürecinde ve ArtadoBot'un da aktif olarak çalışmasını hedefliyoruz. Artado Photon ve Bot yeterli faydayı sunabildiğinde Artado Search içinde Beta süreci biter. Ben bir çok açıdan Startpage'den daha iyi bir durumda olduğumuzu düşünüyorum. DuckDuckGo ile de hala arada bir kaç fark var. Startpage, bir reklam şirketine satıldığından beri gizlilik açısından pek güven vermiyor. Artado ise açık kaynak olduğundan gizlilik açısından daha iyiyiz. Sonuçlar olaraksa iki tarafta Google sonuçlarından faydalanıyor bu yüzden Artado daha tercih edilebilir. Tabi daha bir çok faktör var ama onları da yazarsam çok uzun olur.
ardatdev     4.7.2021 18:03:34
Pazarlama bizim için zor olacak çünkü bağışlar dışında bir gelirimiz yok. En iyi umudumuz reklamsız bir şekilde ağızdan ağıza yayılabilmek. Eğer o da olmazsa bir şekilde buluruz reklam bütçesi.
freelycan     7/4/2021 6:42:04 PM
Ağızdan ağıza yayılma işi pek tutmaz bence. Reklam kampanyaları yapılması şart diye düşünüyorum. Sponsor bulunup halledilebilir o. Asıl sorun sponsor bulmakta. Onun haricinde ilerleyen zamanlarda kısa süreli ya da uzun vadeli Ecosia gibi bir ağaçlandırma kampanyası da yapılabilir. (Karın %80'i değil de %35-50 arası bir şey olabilir belki.)
Sayfa: 1 / 1
Önceki Sayfa       Sonraki Sayfa
Ads