Merhaba, Artado Forum'a hoşgeldin! Burada Artado ürünleri için görüş ve önerilerinizi yazabilir, yaşadığınız sorunları bildirebilir; gizlilik odaklı, açık kaynak veya yerli projeler hakkında paylaşım yapabilirsin.
597 görüntülenme 2 cevap
VuhuvBot
freelycan     7/4/2021 5:20:17 PM
Vuhuv yetkilileri kendilerine vuhuvbot hakkında soru sorulduğunda diğer arama motorlarında "vuhuvbot" sorgusu yapıldığında çıkan sitelerde bilginin mevcut olduğu yazıyor. Bahsi geçen sitelerden biri de " https://www.killall.net/webmaster/botverifier.php/vuhuvbot ". Verdiğim adresteki bilgilerden anladığıma göre vuhuvbot'un en son aktivitesi 2021.05.04 tarihi. Yani bu senenin Mart ayından itibaren vuhuvbot çalışmayı durdurmuş görünüyor. Bu durumda şu anki yeni eklenen sonuçlar farklı arama motorları aracılığıyla mı sağlanıyor. (Normalde bu soruyu vuhuv ekibine sorardım ama "vuhuvbot" hakkında çok fazla olumsuz soru sorulduğu için bazen cevaplanmıyor. )
freelycan     7/4/2021 5:21:28 PM
VuhuvBot bu sene Mayıs ayında durdurmuş aktivitesini. Yanlış yazmışım oraya.
ardatdev     4.7.2021 17:41:42
O sitelerin verileri yanlış olabiliyor. Bazen o tarz siteler botları yakalayamıyor ama doğru da olabilir. Ben hiç Vuhuvbot'u Artado'yu ziyaret ederken görmedim. Benim düşüncem Vuhuvbot'un fazla çalışmadığı. Sonuçları başka arama motorlarından alıyorlar ama Artado olduğu gibi bir CSE ile değil. Vuhuv yine burada da bir bot sistemi kullanıyor yani en azından benim düşüncem böyle. Kullanıcının arattığını bot ile diğer arama motorlarında aratıyor ve gerekli bilgileri veri tabanına kaydediyorlar. Bu sistemde bot kendini bot olarak değil de kullanıcı olarak tanıttığından bot olarak yakalanamıyor. Bende uzun bir süre Artado'da bunu uygulamıştım. Bu sistem aslında aşırı kolaylık getiriyor ama yanında bazı eksileri de var. Her ne kadar kod kısmında kolaylık getirse de kalite olarak o kadar iyi olmuyor.
Sayfa: 1 / 1
Önceki Sayfa       Sonraki Sayfa
Ads