Merhaba, Artado Forum'a hoşgeldin! Burada Artado ürünleri için görüş ve önerilerinizi yazabilir, yaşadığınız sorunları bildirebilir; gizlilik odaklı, açık kaynak veya yerli projeler hakkında paylaşım yapabilirsin.
azmigurnaz
Görüntülenme: 37
Cevap: 1
Azimli Sosyal
azmigurnaz     2023년 5월 24일 수요일
Selamlar,
Açmak istediğimiz ancak zaman bulamadığımız sistemi bugün itibari ile aktif ettik.
Flarum altyapısı ile çalışan Azimli Sosyal, kolay üyelik ile kategorilere göre tartışma yapabilir, projeleri tanıtabilir, bloglardan bilgi edinebilir.

Gönüllü Yazar olmak isteyen var ise, Azimli Sosyal'a üye olduktan sonra bizimle 'azimli@azimli.org.tr' veya bizimle  iletişime geçebilir ve G. Yazar rolü verilerek kategori farketmeksizin (oyun,teknoloji,tarih vs) makale yazabilir.

Azimli Sosyal : https://sosyal.azimli.org.tr
Görüntülenme: 25
Cevap: 0
Yakın Tarih hakkında
azmigurnaz     2023년 5월 18일 목요일
Selamlar,
Yeni güncelleme yapmamıza az süre kalmışken, forum açmaya karar verdik. Bu forum tarih konuları ele alır ve tarihi paylaşımlar yapılır.

Burada amaç bilgi odaklı tartışma olması ve beyin fırtınası yapmaktır.

Üye olmak tamamen ücretsiz olup, tarihi makaleler, teoriler veya forum tartışmalarına katılabilirsiniz.

Forum : https://forum.yakintarih.com.tr

Azimli güncellemesi planladığımız gibi Mayıs sonlarına doğru yayınlamayı planlamaktayız. 
Görüntülenme: 186
Cevap: 5
Yeni güncelleme hakkında!
azmigurnaz     21 Nisan 2023 Cuma
Selamlar,
Bayramınız mübarek olsun :)

Biliyorsunuz ki güncellemelerimizi çoğunlukla Artado topluluğuna paylaşmaktayız. Yeni güncellememizi de yine paylaşmak isteriz.

Yeni güncelleme ile artık aramalar daha da kolaylaşacak. Amacımız her zaman normal aramalar yanı sıra bilgi odaklı ve bilgi dolu sonuçlar sunmayı hedeflemektedir.

Özellikler;
- Şu anki yazılım yavaş. Ancak yeni güncelleme ile arama önerileri ve arama sonuçları daha hızlı olacak!
- Artık her arama sonuçlarınızda ilgili aramalarda artık 10 ve fazla haber sitelerden verileri çekip, Azimli artık daha hızlı ve verimli sonuçlar sunacak. (örnek arama: bayram)
- Evrimagaci.org, artık Azimli bilgi aramalarınıda (felsefe,tarih,bilim vs) daha verimli olması açısından sizlere evrimagaci.org üzerinden verileri gösterecektir.
- Alınan veriler artık Azimli'nin sunucularında tutulacak olup, önbellek alınıp daha hızlı sonuçlar sunmayı hedeflicek.
- Yeni güncelleme ile karanlık mod desteği getirmeyi planlamaktayız. Ancak yazılımı yetiştirebilmek adına karanlık modu ileriki aylara bırakılabilir. (tahmini)
- Azimli'de artık ana sayfada ayarlardan arka plan resmi açabileceksiniz. Azimli'nin topladığı nature, doğal, orman resimlerini size göstererek Azimli'yi doğal hale getirecek :)
- Azimli Wiki artık daha hızlı! Verilerin çoğunu çektiğimiz wikipedia.org altyapısını daha optimize hale getirdik.
- Artık yavaşlık yok. Tüm sistem ve altyapı buna göre tasarlandı.

Güncellemeyi Mayıs ayının ortaların veya sonlarına doğru yayınlamış olacağız. Yeni gelen güncelleme olur ise buradan yine paylaşım yapacağız.

Yeniden hayırlı bayramlar dilerim :)


Görüntülenme: 301
Cevap: 10
Güncelleme Hakkında
azmigurnaz     31 Ekim 2022 Pazartesi
Merhabalar,
Azimli güncellemesini 5 saatlik kesintinin ardından bitirmiş bulunmaktayız. Geri bildirimleriniz ve destekleriniz için her kese teşekkür ederiz :)

Son olarak bazı sonuçlarda geç cevap vermekte. Bunun kaynağı Wikipedia Türkiye altyapısından kaynaklıdır. Üzerinde duracağız. Fazla şikayet olması durumunda türkçe viki kısmını kaldıracağız.

Yeniden teşekkürler.
Görüntülenme: 309
Cevap: 1
Azimli güncelleme hakkında
azmigurnaz     30 Eylül 2022 Cuma
Merhabalar,
Forumda bilgi paylaşmamıza izin verdiğiniz için teşekkürler. Ayrıca Arda'ya :)

Tahmini 5 Ekim'de yeni yazılımı yayınlamayı planlıyorduk. Ancak yeni eklediğimiz özellikler ile büyük veya küçük sorunlarla karşılaşıyoruz. Bu sebeple stabil bir arama motoru için yine ertelemek zorunda kaldık maalesef. 31 Ekim tarihine kadar erteledik. Ancak 31 Ekim'e kadar sürmesini planlamıyoruz. Umarım erken yetiştiririz.

Bir kaç özellik ekledikten sonra ve sorunları çözdükten sonra yayınlayacağız. Tabii ki yeni özellikler daha sonrada ekleyeceğiz. Şu an stabil olması için hem önceden eklediğimiz çoğu kodları gözden geçirip silmemiz gerekiyor.

Özür dileriz :)

Ayrıca son konuda Haarbi arama motorunun kapandığını öğrendim. Kötü bir durum :(
Görüntülenme: 206
Cevap: 0
Azimli Hakkında
azmigurnaz     15 Ağustos 2022 Pazartesi
Merhaba millet,
Biliyorsunuz ki 1 yılı aşkın ne güncelleme ve özellik vs hiç bir şekilde yayınlamadık. Ancak yeni yazılımımız için çalışmalarımızı yapıyoruz. Ayrıca #senleyim projemiz ile 1 ila 4 ay da bir Azimli'nin %60 veya %80 reklam kazançlarından Tema fidan bağışlayacağız. Bunun için özel sayfa vs olacak. 

Bunu belirtmemizde ki en önemli şeylerden bir tanesi de ;
Arda'nın sosyal medya önemi. Sosyal medya'ya daha özen göstereceğiz ve güncelleme duyuru vs Artado forum üzerinden paylaşımlar yapacağız.

Çalışıyoruz. Güncelleme için çok az kaldı. Yakında da yeni sosyal medya hesapları duyurulacak.
Görüntülenme: 430
Cevap: 3
Azimli alan adı hakkonda
azmigurnaz     Friday, November 19, 2021
Merhabalar,
Biliyorsunuz ki azimli.xyz alan adına geçiş yaptık. Ancak dövizlerin artması bizi etkiliyor. Ayrıca xyz pahalı bir alan adı. Bu sebepten ötürü azimli.org’a geçmeyi planlıyoruz . Ne düşünüyorsunuz.
Görüntülenme: 307
Cevap: 2
E-posta
azmigurnaz     26 Ekim 2021 Salı
Merhaba @artadev
Alan adı değişikliği sebebi ile e-posta artık erişelemez. Bu sepeten ötürü benim bu e-postacığımın sonuna ga yerine xyz koyabilirmisin 😊
Görüntülenme: 317
Cevap: 3
Alan adı hakkında!
azmigurnaz     26 Ekim 2021 Salı
Merhaba,
Biliyorsunuz ki alan adımızı azimli.ga’ya taşımıştık. Ancak güvenliğimiz için azimli.xyz’ye geri mi dönsek? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Görüntülenme: 333
Cevap: 2
Azimli - Tavsiye almak
azmigurnaz     9 Ekim 2021 Cumartesi
Merhabalar,
Biliyorsunuz ki duckduckgo'da sağ tarafta bulunan gizlilik kolaylaştırıldı yazısına tıklanınca açılan menüde duckduckgo kısa ve öz metinlerle kendisini tanıtmakta. Bizde buna benzer bir menü düşündük ve karar verdik. Sizce güzel olur mu ? Azimli'yi küçük metinlerle tanıtmak ve bilgi vermek, ayrıca görüntü konusunda güzel durması açısından böyle karar verdik. Fikriniz nedir ?
Görüntülenme: 368
Cevap: 3
Merhabalar
azmigurnaz     2 Ekim 2021 Cumartesi
Merhaba Artado Topluluğu!

Bazı kişiler tarafından bura için bildirim aldık ve neden olmasın dedik. Biliyorsunuz son zamanlardan beri güncelleme vermemekteyiz. Bunun sebebi tatil ve bazı sıkıntılardı. Ancak arka planda çalışmaktayız. Bu hafta 1 2 beta sürümlerini yayınlayıp beta final sürümü ile hafta sonları yeni yazılama geçeceğiz. Hem de yeni yeşil logomuz ile :)

Artado Topluluğu ile birlikte sizleri Azimli Beta'ya bekleriz. Yeni çıkacak olan beta sürümü ile sizleri bu forum'dan bilgilendirme yapacağız.

Selamlar! :)
Ads